Cami Halısı Nereden Alınır

Cami insanların inanç dünyasından toplum ilişkilerine, kulluk ve sorumluluk bilincinin oluşmasından hukukun oluşmasından, eğitimden sanata, aileden çevreye yaşamın bütün alanlarına yönelik değerlerin ruh köklerine birleştiği en güzide mekanlardır.

      Cami Halısı denildiğinde Demirci Halısı  ve Gaziantep Halısı akla gelir. Bunların yanında elbette farklı farklı il ve ilçelerde de halı firmaları mevcuttur fakat özellikle Demirci ve Gaziantep halı sektöründe 150 yıllık tecrübe ve birikim ile isimlerini dünyaya duyurmuşlardır. Örneğin Demirci, Manisa’nın küçük bir ilçesi olmasına rağmen, dünyanın neredeyse tüm ülkelerindeki cami, otel ve yurtlara, kutsal topraklarda ibadet mekanlarının ve tüm camilerin halıları Demirci halı firmaları tarafından dokunup, döşenmiştir.

İnşasından çinisine, mimarisinden halısına kadar cemaatin bir bütün olarak çalıştığı ve gecesini gündüzüne katarak emek harcadığı ibadet mekanlarının da halısı seçilirken kaliteli ve tecrübeli firmalar seçilmelidir. Cami Halısının Özellikleri ve Cami Halısı Kalitesi ne doğru karar verip uzman kişilerden yardım alınmalıdır.