Perpa Tic. İş Merkezi A Blok kat:13 No:2138 (merkez ofis) ŞİŞLİ/İSTANBUL
  enfrru

  CAMİ HALISI

  Anasayfa » CAMİ HALISI

   

  Cami Halısı camilerimizin zeminlerine döşenen ve girişte ilk gözümüze çarpan farklı desen ve renklerde işlenmiş bir halı türüdür. Sadece dekor amaçlı olmayıp, rahat bir ibadet yapılabilmesi için kaliteli olması da gerekmektedir.Kaliteli halı için öncelikle halının kalınlığı ve yumuşak olması önemlidir.Kimse sert bir zeminde namazını kılmak istemez.Bir çok camide rastlamışımdır halı resmen kilim gibi ip incecik serilmiş otururken zeminin sertliği dizlerinizi ayaklarınızı acıtmaktadır.Cami güzel olmasına karşın yanlış halı seçiminden dolayı caminin daha az tercih edilmesine sebep olmuştur.

  Bu sebeple halı seçimi yapılırken görsel ve renklerinin yanında, cemaatin rahat etmesi için rahat olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.Seçim yaparken öncelikle zemine uygun kalınlıkta halı seçilmelidir. Daha sonra yün halı veya akrilik halı olarak seçim yapılabilir. Camiye uygun halı renk ve desen seçilmelidir. Cami halısı desenleri için sitemizdeki bölümden inceleyip bizim ile irtibata geçebilirsiniz.

  Cami  desen ve motif seçimi kültürlere göre de farklılık göstermektedir. Cami sayısı ve büyüklüğü artıkça el yapımı dokuma halılar yerini fabrikasyon dokuma cami halılarına bırakmıştır.Cami halısı desenlerinin anlamı ise öncelikle insan ve hayatı temsil etmektedir. Su motifleri yaşantımızı  betimlerken, aile motifleri, hayvan simgeleri  ile yaşamın devamlılığını sürdürmeyi betimlemektedir.Ölümü simgeleyen motiflerde görülmektedir genellikle kuş motifleri ile betimlenmektedir.

  Ferahnur Halı merkez ofis İstanbul’da olup üretim fabrikamız Manisa Demirci’de bulunmaktadır.Her metre kareye uygun duvardan duvara halı üretimi yapmaktayız. Her türlü sorunuz ve cami halısı fiyatları için iletişime geçiniz.

  ÖZELLİKLER

  Diğer halılardan cami halısını ayıran farklar ?

  Halı öncelikle zemine uygun malzemeden seçilmiş olmalıdır. Yün halı , akrilik halı , naturel halı olarak çeşitleri mevcuttur. Yün halı doğal koyun yününden olup 1. kalitedir. Akrilik halı ise temizlenmesi kolay uzun yıllar dayanabilen, renk atmayan, koku yapmaz mamülden imal edilmiştir. Naturel halı da doğal olup renklendirme için boya kullanılmamıştır.

  YÜN CAMİ HALISI

  1. Yün halı ömür ORTALAMA ÖMÜR: 25 Yıl , GARANTİ SÜRESİ: 5 Yıl
  2. Alev Almazlık
  3. Kalite Belgesi
  4. Dayanıklılık

  Yün Cami Halısı mı aramıştınız ?

  Camilerin olmazsa olmazı makalemizi okudunuz mu ?

  Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
  WeCreativez WhatsApp Support
  Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
  👋 Merhaba nasıl yardımcı olabilirim