Perpa Tic. İş Merkezi A Blok kat:13 No:2138 (merkez ofis) ŞİŞLİ/İSTANBUL

Eko-Tex Standart 100 Belgesi Nedir?

07.01.2020
226
Eko-Tex Standart 100 Belgesi Nedir?

EKO TEKS Standart 100; üretimin bütün aşamalarındaki tekstil hammaddeleri, ara ve nihai ürünler için tek tip, global bir test ve belgelendirme sistemidir. Aynı zamanda tekstil dışı bileşenlerin test edilmesini de kapsamaktadır.

Amacı zararlı maddelerden muaf ürünler sağlamaktır. Teslimat şartlarının bir parçası olarak, bir çok şirket halihazırda EKO TEKS Standart 100’e göre belgelendirilmiş ürünler talep etmektedir.

EKO-TEX NEDİR?

EKO-TEX etiketi uluslararası güvenilirliği ifade eden bir ekolojik kalite markasıdır. “OEKO-TEX” belgeleri “Hohenstein Enstitüsü” tarafından verilmektedir. Bu standart, insan ekolojisi açısından şüpheli zararlı maddelerin analizlerini içermekte ve sınır değerler öngörmektedir. Bir tekstil ürününün, standartta belirtilen şartları yerine getirmesi durumunda etiketi kullanma hakkı verilmektedir.

EKO-TEX etiketi uluslararası güvenilirliği ifade eden bir ekolojik kalite markasıdır.

ferahnurhali.com‘da  satışa sunulan halı kumaşlarımızın insan sağlığı için gereksinimleri karşıladığına ve standart dışı / zararlı kimyevi madde ve boya içermediğine dair yapılan analizlere göre değerlendirmeler sonucunda kazanılan “EKO-TEX” belgesidir.

Tıkla Puan Ver.
[Total: 0 Ortalama: 0]

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: