Perpa Tic. İş Merkezi A Blok kat:13 No:2138 (merkez ofis) ŞİŞLİ/İSTANBUL

Erzurum Cami Halısı

05.03.2020
260
Erzurum Cami Halısı

Erzurum Cami Halısı Üreticisi

Erzurum cami halısı, yüzyıllardan beri Müslümanların ibadet ettikleri ve toplumla ilgili konuları tartıştıkları alanlardan bir tanesidir. Bu yapılar, ibadet açısından oldukça önemli olduğu için camilerin iç dekorasyonun da dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Camilerin zemin döşemelerinden bir tanesi olan halılar, bu alanların hem şık ve zarif bir görüntüye sahip olmasını hem de bu alanlara ibadet amaçlı gelen kişilerin rahat etmesini sağlamaktadır.

Cami Halısı, Erzurum’da bulunan camilerin konforlu ve şık bir görüntüye sahip olmasını mümkün kıldığı için tercih sebebi olmaktadır. Erzurum’daki camilerin dekorasyonları ile uyumlu olan halıların pek çok avantaja sahip olduğunu ifade etmek mümkündür. Bu halılar, ibadet eden kişilerin yumuşak bir zeminde rahatlıkla namaz kılmasını olanaklı hale getirmektedir. Erzurum cami halılarının bünyesinde pek çok özellik bulunmakta olup bu özellikler, cami halılarının özel bir koleksiyonun parçası olduğunu göstermektedir.

Erzurum Cami Halısı Özellikleri

Cami halısı, bir caminin konforlu bir yapıya kavuşmasını sağlayan bir zemin döşemesidir. Bu alanlar, gün içerisinde birçok insan tarafından ziyaret edildiği için camilerin bilhassa zemininin hızlı bir şekilde kirlendiğini ifade etmek mümkündür. Bu ise sık sık temizlik çalışmalarının yapılmasını gerektirmektedir. Bu bağlamda cami halıları, camilerin çok daha hijyenik olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle pek çok caminin zemin döşemesi için özel olarak üretilen halılar tercih edilmektedir.

  • Cami halılarının birçok özelliğe sahip olduğunu ifade edebiliriz. Bu özellikler genel olarak şu şekilde sıralanabilir:
  • Her caminin dekorasyonuna uygun olacak şekilde üretilirler.
  • Caminin zeminini tamamen kaplayarak ibadetlerini gerçekleştiren kişilerin rahat etmesi sağlanır.
  • Zeminden gelecek soğuğun kesilmesine destek olur.
  • Özel olarak üretilen cami halıları, uzun süreli kullanıma müsaittir.
  • Bu özelliklerin tamamı Erzurum cami halısı bünyesinde de bulunmakta olup bu halılar ile birlikte camilerin dekorasyonu tamamlanmaktadır.

Erzurum Cami Halısı Avantajları

Bilindiği gibi halılar, zeminden gelecek soğuğun kesilerek ortamdaki ısısın yüksek seviye olmasına destek olmaktadır. Bu nedenle halıların pek çok avantajı bulunmakta olup bu zemin döşemeleri her ortamda kullanılabilmektedir. Cami halıları ise her camiye özel renk, desen ve yapıda üretilmekte ve bu alanların ısısın artmasını sağlamaktadır.
Müslümanların ibadet ettiği yer olan camiler, birçok insanı gün içerisinde ağırlamakta olup bu insanların konforlu bir ortamda bulunması oldukça önemlidir.

Özellikle namaz ibadeti, insanların zemin üzerinde bulunmasını gerektirdiği için cami halısı, insanların rahat bir şekilde ibadet etmesini olanaklı hale getirmektedir.
Önceki yıllarda cami halıları, sadece fonksiyonundan ötürü tercih edilirken artık hem işlevi hem de caminin şık ve zarif bir görüntüye ulaşması için tercih sebebi olmaktadır. Bu nedenle cami halılarının üretiminde titiz olmak oldukça önemlidir. Çünkü bu halıların profesyonel bir şekilde üretilmemesi, ilgili caminin havasını olumsuz anlamda etkilemektedir.

Erzurum Cami Halısı Çeşitleri

Erzurum cami halısı pek çok çeşide sahip olmakta, bu çeşitlerin tamamı profesyonel bir şekilde üretilmektedir. Her bir halının sahip olduğu özellik ve avantajlar bir diğerinden farklıdır ve halıların tamamı caminin şık bir görüntüye ulaşmasını olanaklı hale getirmektedir. Ön plana çıkan cami halısı türlerini aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:
Natürel Cami Halıları: Farklı renkler özelinde üretilen ve camide yer alan bütün mobilya ve ürünler ile uyumlu olan bu halılar, doğal bir görüntüye sahiptir.

Seccadeli Cami Halıları: Seccadenin özelliklerine sahip olacak şekilde üretilen bu halılar, namaz kılarken safların düzenli bir şekilde durmasını olanaklı hale getirmektedir.
Göbekli Cami Halıları: Bu halılar, caminin merkezinde Osmanlı veya Selçuklu motiflerinin bulunmasını mümkün kılan ve bu motifler ile üretilen cami halılarıdır.
Yün Cami Halıları: Doğal yünden üretilen bu halılar, insanların konforlu bir ortamda namaz kılmasını mümkün kıldığı için çok fazla tercih edilmektedir.
Akrilik Cami Halıları: Doğal yüne yakın olan akrilikten üretilen bu halıların temizliği oldukça kolaydır.
Polipropilen Cami Halıları: Uygun fiyatlar dahilinde caminin zemininin kaplanmasını sağlamakta ve bu nedenle en ucuz cami halısı modeli olmaktadır.

Erzurum Cami Halısı Fiyatları

Cami halısı üretimini ve satışını gerçekleştiren firmamız, bu alanda uzun zamandır sahip olduğu deneyimleri müşterilerine aktarmaktadır. Kaliteli, farklı ve şık cami halılarının üretilmesini mümkün kılan ve camilerinin dekorasyonuna katkı sağlayan firmamız, uygun fiyatlar dahilinde halı satışlarını yapmaktadır. Sizler de Erzurum cami halısı ve diğer cami halıları ile ilgili fiyat almak istiyorsanız firmanın internet sitesi üzerinde bulunan iletişim kanalları üzerinden firma yetkililerimiz ile görüşebilirsiniz.

Tıkla Puan Ver.
[Total: 0 Ortalama: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: