Mescid Halısı

Her Dekorasyona Uygun Mescid Halısı Çeşitleri
Mescid halısı, cami halısından sonra en yaygın bulunan ibadet alanları arasında yer alır bu yüzden mescid halısı büyük öneme sahiptir. Son yıllarda kurumlarda, işletmelerde, dinlenme tesislerinde, alışveriş merkezlerinde, petrol istasyonlarında, yol kenarlarında ve diğer pek çok alanda mescitlere rastlamak mümkün. Çoğu mescitte resmi görevli bir memur bulunmasa da mescitler en az camiler kadar Müslüman ağırlayan ibadet alanlarıdır.

Mescid halısı başta İstanbul olmak üzere İzmir, Ankara ve Türkiye’nin her yerine montaj hizmeti bulunmaktadır.

Bu yüzden de mescidlerin dekorasyonuna, tasarımına büyük önem verilmesi gerekir. Dekorasyonun en temel parçası da mescid halıları olmakta, mescitlerin hem estetiği hem de konforu üzerinde tartışılmaz bir etkisi olmaktadır. Ferahnur Cami Halıları olarak bizler 1960 yılından bu yana mescit halısı modelleri üretiyor, bu alanda aralıksız çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daha güzel, daha estetik, daha konforlu mescidlerin inşası için çalışıyoruz.

Malzemelerine Göre Mescid Halısı Modelleri
Mescid halısı çeşitleri oldukça fazladır. Bu da geniş bir tercih avantajı sağlıyor. Öncelikle mescid halısı modelleri üretildikleri malzemeye göre değişiyor. Doğal ve doğal olmayan halı modelleri olarak sınıflandırılsa da bunlar kendi içerisinde de alt başlıklara ayrılıyor.

Doğal mescid halısı modelleri ipek, yün, bambu, pamuk gibi doğada bulunan malzemelerden üretilmişlerdir. Çok daha dayanıklı ve uzun ömürlüdürler.

Tasarım bakımından fazla seçenek olmasa da hepsi olan modeller oldukça tatmin edicidir. Hissiyatları, doygunlukları son derece başarılı olup döşendikleri zeminleri havasını değiştirir, çok daha asil bir görünüm sunarlar. Fiyat olarak ise diğer gruba göre daha pahalıdırlar. Firmamız ihtiyaca göre doğal halıları imal etmekte, geniş renk ve desen alternatifiyle ihtiyaçları rahatlıkla karşılamaktadır.

Mescid Halısı Özellikleri
Mescid halısı modelleri içinde en yaygın olanlar doğal olmayan modellerdir. Bunlar polyester, akrilik, polyamid, polipropilen, naylon gibi yapay malzemelerden imal edilir. Çeşitlerine göre görünümleri ve hissiyatları oldukça başarılıdır. Kimi modeller çok daha uzun ömürlü olup nem tutmama, küflenmeme gibi avantajlarıyla bu tür riskler taşıyan alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Tasarım olarak da modelleri saflı, seccadeli, desenli gibi seçeneklere sahiptir. Firmamız istene her modelde, istenen her ölçüde halılar imal etmektedir. İsterseniz danışmanlık hizmeti de vermekte, mescidleriniz için en ideal halılara sahip olmanızı sağlamaktadır.