Perpa Tic. İş Merkezi A Blok kat:13 No:2138 (merkez ofis) ŞİŞLİ/İSTANBUL
  enfr

  MESCİD HALILARI

  Anasayfa » MESCİD HALILARI

  Her Dekorasyona Uygun Mescid Halısı Çeşitleri

  Mescidler camilerden sonra en yaygın bulunan ibadet alanlarıdır. Son yıllarda kurumlarda, işletmelerde, dinlenme tesislerinde, alışveriş merkezlerinde, petrol istasyonlarında, yol kenarlarında ve diğer pek çok alanda mescitlere rastlamak mümkün. Çoğu mescitte resmi görevli bir memur bulunmasa da mescitler en az camiler kadar Müslüman ağırlayan ibadet alanlarıdır. Bu yüzden de mescidlerin dekorasyonuna, tasarımına büyük önem verilmesi gerekir. Dekorasyonun en temel parçası da mescid halısı olmakta, mescitlerin hem estetiği hem de konforu üzerinde tartışılmaz bir etkisi olmaktadır. Ferahnur Cami Halıları olarak bizler 1960 yılından bu yana mescit halıları üretiyor, bu alanda aralıksız çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daha güzel, daha estetik, daha konforlu mescidlerin inşası için çalışıyoruz.

  Malzemelerine Göre Mescid Halısı Modelleri

  mescid halısı çeşitleri oldukça fazladır. Bu da geniş bir tercih avantajı sağlıyor. Öncelikle mescid halısı çeşitleri üretildikleri malzemeye göre değişiyor. Doğal ve doğal olmayan halı modelleri olarak sınıflandırılsa da bunlar kendi içerisinde de alt başlıklara ayrılıyor. Doğal mescid halısı modelleri ipek, yün, bambu, pamuk gibi doğada bulunan malzemelerden üretilmişlerdir. Çok daha dayanıklı ve uzun ömürlüdürler. Tasarım bakımından fazla seçenek olmasa da hepsi olan modeller oldukça tatmin edicidir. Hissiyatları, doygunlukları son derece başarılı olup döşendikleri zeminleri havasını değiştirir, çok daha asil bir görünüm sunarlar. Fiyat olarak ise diğer gruba göre daha pahalıdırlar. Firmamız ihtiyaca göre doğal mescid halıları imal etmekte, geniş renk ve desen alternatifiyle ihtiyaçları rahatlıkla karşılamaktadır.

  Mescid Halısı Tasarımları

  Mescid halısı modelleri içinde en yaygın olanlar doğal olmayan modellerdir. Bunlar polyester, akrilik, polyamid, polipropilen, naylon gibi yapay malzemelerden imal edilir. Çeşitlerine göre görünümleri ve hissiyatları oldukça başarılıdır. Kimi modeller çok daha uzun ömürlü olup nem tutmama, küflenmeme gibi avantajlarıyla bu tür riskler taşıyan alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

  Tasarım olarak da mescid halısı modelleri saflı, seccadeli, desenli gibi seçeneklere sahiptir. Firmamız istene her modelde, istenen her ölçüde halılar imal etmektedir. İsterseniz danışmanlık hizmeti de vermekte, mescidleriniz için en ideal halılara sahip olmanızı sağlamaktadır.

   

  Cami halısı hakkında bilinmesi gerekenler

  Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
  WeCreativez WhatsApp Support
  Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
  👋 Merhaba nasıl yardımcı olabilirim